Artykuł: Wymiana młodzieży 2015 - Gimnazjum nr 2 w Bytowie
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Albumy zdjęć Październik 19 2017 21:54:12

20 września 2015 roku grupa 20 uczniów naszej szkoły pojechała na tydzień do Frankenbergu (Niemcy). Był to tydzień fantastycznych doświadczeń i przygód.
12-sto godzinna trasa minęła nam bardzo szybko. Zaciekawieni i podekscytowani dotarliśmy na miejsce w poniedziałek rano. Pierwszy dzień upłynął nam na poznawaniu naszych „niemieckich rodzin”. Bardzo fajnie było opowiadać sobie nawzajem o naszych rodzinach, czy kraju.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Frankenberg, a także mieliśmy zaszczyt spotkać się z panem Burmistrzem, który serdecznie nas powitał i bardzo ucieszył się z naszej wizyty.
Trzeci dzień to wspólny wyjazd do Kassel. Zwiedzaliśmy tam muzeum, oraz urokliwy park Wilhelmshöhe z kaskadami wodnymi, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że to był najlepszy element wymiany.
Kolejny dzień- czwartek spędziliśmy w Wiesbaden, gdzie zwiedziliśmy siedzibę Landtagu (parlamentu landu Hessen) oraz spotkaliśmy się z jego przedstawicielką . Później pojechaliśmy do Frankfurtu nad Menem. Zwiedzaliśmy miasto, a czas wolny spędziliśmy na małych zakupach ;).
W piątek uczestniczyliśmy w lekcjach naszych niemieckich przyjaciół, a po południu odbył się grill, na którym oprócz nas i naszych „niemieckich rodzin” była jeszcze grupa uczniów z Węgier oraz zaproszeni goście. Wieczorem wybraliśmy się na kręgle. Był to ostatni dzień atrakcji.
Sobota, dzień pożegnania. Pozostało nam już tylko wspólne śniadanie ze wszystkimi uczestnikami wymiany. Był smutek, żal i łzy, ale również radość z tego, że poznaliśmy tak świetnych ludzi . Ten krótki tydzień z pewnością zapamiętamy na bardzo długo.
Nasz wyjazd został dofinansowany przez fundację Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży i Urząd Miasta Bytów.

Dodane przez mirek dnia styczeń 28 2016 11:09:51738 Czytań - Drukuj