Artykuł: AKCJA GABON –BYTÓW - Gimnazjum nr 2 w Bytowie
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Albumy zdjęć Grudzień 18 2017 13:41:22

AKCJA GABON –BYTÓW

W dniach 13-15 maja 2012 przebywać będą w naszej szkole misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Pragniemy poprzez to spotkanie pogłębić naszą wiedzę dotyczącą Misji oraz zapoznać się z codziennymi problemami, bolączkami, radościami życia misjonarzy i misjonarek oraz ludzi, którymi się opiekują.
Jednocześnie zostanie przeprowadzony I Kiermasz misyjny, którego dochód przeznaczony zostanie na cele misyjne.

W dniach 13-15 czerwca gościli w naszej szkole dwaj Bracia z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej. Jeden z braci br. Daniel Stelmaszek ewangelizuje od 2006 roku w Gabonie, a drugi br. Piotr Hejno pełni w prowincji funkcje sekretarza misjii.
Bracia podczas obecności w naszej szkole prowadzili lekcje religii, na których opowiadali o pracy misjonarza oraz bolączkach tamtejszych ludzi- w szczególności dzieci i młodzieży.
Kolejna już po „Adopcji na odległość” akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów i nauczycieli na potrzeby innych ludzi, ukazanie pracy misjonarza oraz uświadomienie uczniom, że już podczas nauki w szkole mogą być misjonarzami w swoim otoczeniu.
Pragnęlibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację akcji GABON –BYTÓW.
Staropolskim „Bóg zapłać” chcielibyśmy podziękować Bratu Ministrowi Prowincjonalnemu Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej Andrzejowi Kejza za wyrażenie zgody na przyjazd Braci Daniela i Piotra do Bytowa. Księżom Filipinom za udzielenie Braciom noclegu.

Dodane przez mirek dnia grudzień 10 2014 12:25:331242 Czytań - Drukuj