AKCJA GABON –BYTÓW
Dodane przez mirek dnia Grudzień 10 2014 12:25:33
AKCJA GABON –BYTÓW

W dniach 13-15 maja 2012 przebywać będą w naszej szkole misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Pragniemy poprzez to spotkanie pogłębić naszą wiedzę dotyczącą Misji oraz zapoznać się z codziennymi problemami, bolączkami, radościami życia misjonarzy i misjonarek oraz ludzi, którymi się opiekują.
Jednocześnie zostanie przeprowadzony I Kiermasz misyjny, którego dochód przeznaczony zostanie na cele misyjne.


W dniach 13-15 czerwca gościli w naszej szkole dwaj Bracia z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej. Jeden z braci br. Daniel Stelmaszek ewangelizuje od 2006 roku w Gabonie, a drugi br. Piotr Hejno pełni w prowincji funkcje sekretarza misjii.
Bracia podczas obecności w naszej szkole prowadzili lekcje religii, na których opowiadali o pracy misjonarza oraz bolączkach tamtejszych ludzi- w szczególności dzieci i młodzieży.
W trakcie obecności Braci Kapucynów zorganizowany został I Kiermasz Misyjny, na którym można było zakupić pochodzące z różnych krajów Afrykańskich rzeczy przywiezione przez Braci oraz pozyskane przez nauczycieli religii, prace podopiecznych ŚDS Bytów, prace naszych uczniów oraz cieszące się wielkim powodzeniem przepyszne ciasta i ciasteczka („palce lizać”) ofiarowane przez uczniów i nauczycieli.
Kolejna już po „Adopcji na odległość” akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów i nauczycieli na potrzeby innych ludzi, ukazanie pracy misjonarza oraz uświadomienie uczniom, że już podczas nauki w szkole mogą być misjonarzami w swoim otoczeniu.
Pragnęlibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację akcji GABON –BYTÓW.
Staropolskim „Bóg zapłać” chcielibyśmy podziękować Bratu Ministrowi Prowincjonalnemu Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej Andrzejowi Kejza za wyrażenie zgody na przyjazd Braci Daniela i Piotra do Bytowa. Księżom Filipinom za udzielenie Braciom noclegu.